כך תמנעו תקלות חשמל בחורף

תקופת החורף נחשבת לאחת התקופות הבעייתיות ביותר מבחינת תקלות החשמל, החורף מביא עמו גשמים, רוחות ורטיבות העלולה לחלחל לתשתיות החשמל וליצור לנזקים משמעותיים. לכן חשוב להכין את הבית לקראת עונת החורף, לאטום את הגג והקירות ולמנוע מצב של רטיבות או נזילות בקרבת מקורות חשמל. חשוב לדאוג לניקוי יסודי של המרזבים, על מנת לאפשר את זרימת המים ולמנוע מהם להיאסף על הגג ולאט – לאט לחלחל פנימה. במידה ובכל זאת נוצרת נזילה או רטיבות בקיר המכיל שקע חשמל, חשוב ליצור קשר עם חשמלאי מוסמך שיבוא לבדוק את השקע ולוודא שלא נכנס אליו מים. במידה וכן, אסור להשתמש בשקע עד לייבושו המלא, וכמובן שחשוב לדאוג לאיטום מקום הדליפה.

אילו בדיקות חשוב לבצע על מנת לשמור על מערכת החשמל בחורף מפני תקלות?

אחת הבדיקות החשובות היא בדיקה של ממסר הפחת, היות ותפקידו הוא להגן על מערכת החשמל מפני תקלות העלולות להוביל לשריפה. לדוגמא, במקרה של קצר ממסר הפחת מנתק את מערכת החשמל ובכך מונע שריפה בכל הבית. ניתן לבדוק את פעילותו על ידי לחיצה על כפתור הטסט, במידה והחשמל בבית לא נפל – הזמינו מיד טכנאי שיבוא לתקן את התקלה. מעבר לכך, חשוב לבדוק את לוח החשמל בבית אחת לשלושה חודשים בערך, על מנת לוודא כי הוא נקי מכתמי רטיבות או נזילות שונות. בעונת החורף, מומלץ להזמין חשמלאי על מנת שיבצע בדיקה יסודית של הלוח, יחזק את הברגים ויוודא כי קיימת הארקה תקינה בדירה.

לסיכום, עונת החורף עלולה להיות בעייתית למערכת החשמל בבית או במשרד, ולכן חשוב מידי פעם להיעזר בשירותיו של חשמלאי מוסמך. צפריר ברק הינו חשמלאי מוסמך עם וותק של 25 שנים בתחום וניסיון רב בכל סוגי התקלות.

כך תמנעו תקלות חשמל בחורף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *